Course

CCNA Cisco Certified Network Associate

  • CCNA Cloud
  • CCNA Collaboration
  • CCNA Cyber Ops
  • CCNA Data Center
  • CCNA Industrial
  • CCNA Routing and Switching
  • CCNA Security
  • CCNA Service Provider
  • CCNA Wireless

CCNA jest jedną z najbardziej pożądanych i cenionych certyfikatów w branży IT. Zdobycie certyfikatu CCNA jest jednym z najlepszych pierwszych kroków dla osób początkujących w IT, zwłaszcza tych którzy myślą o specjalizacji w zakresie sieci.

Certyfikacje CCNA to kolejny etap po CCENT w ścieżce certyfikacyjnej Cisco, są to certyfikacje na poziomie średnio zaawansowanym, dedykowane dla osób posiadających od 1 roku do 3 lat doświadczenia praktycznego. Certyfikacja CCNA jest dostępna w ramach kilku specjalizacji

  • Cloud
  • Collaboration
  • Cyber Ops
  • Data Center
  • Industrial
  • Routing and Switching
  • Security
  • Service Provider
  • Wireless

Każdy z nich jest poświęcony innemu zagadnieniu, może to być: centrum danych, routing i przełączanie, bezpieczeństwo, chmura, technologie wideo, technologie głosowe lub technologie bezprzewodowe.

Certyfikat CCNA jest ważny przez 3 lata, potem trzeba go odnowić, czyli należy zdać ponownie stosowny egzamin lub w przypadku dostępności dedykowany egzamin recertyfikacyjny. W przypadku posiadania certyfikacji na poziomie Expert (CCIE) inną możliwością recertyfikacji jest skorzystanie z programu kontynuacji nauki Cisco Continuing Education Program

Certyfikat potwierdza, że …

CCNA Cloud

Certyfikacja CCNA Cloud jest ukierunkowana ściśle na kompetencje zawodowe niezbędne dla inżynierów i administratorów chmury jak i inżynierów sieci, pozwalającą im szybko rozwinąć się w zakresie umiejętności związanych ze specjalizacją Cloud oraz potwierdzić fakt zdobycia tych umiejętności. Pomaga również działom IT w szeregu rodzaju organizacjach w spełnieniu wymagań jakie narzuca zmiana stosowanych technologii, gdy systemy IT migrują do usług w chmurze.

Certyfikat CCNA Cloud potwierdza, że jego posiadacze posiadają umiejętności pozwalające na udostępnianie i obsługę rozwiązań chmurowych firmy Cisco na poziomie początkowym.

CCNA Collaboration

Certyfikacja CCNA Collaboration jest ukierunkowana ściśle na kompetencje zawodowe niezbędne dla inżynierów ds. współpracy, inżynierów ds. wideo komunikacji, inżynierów ds. telefonii i inżynierów sieciowych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności dotyczących współpracy i wideo, zgodnie ze standardami sieci konwergentnych łączącymi transmisje głosu, wideo, danych oraz aplikacji mobilnych. Pomaga działom IT skutecznie sprostać zwiększonym oczekiwaniom biznesowym, wynikających z wprowadzania nowoczesnych technologii poprawiających formy komunikowania się i współpracy. Certyfikacja CCNA Collaboration jest też znakomitym wyróżnikiem osobistym, zwiększa własną wartość zawodową, potwierdzając umiejętności, które są poszukiwane w nowoczesnych organizacjach.

Certyfikacja CCNA Collaboration potwierdza, że jego posiadacze posiadają umiejętności pozwalające na obsługę rozwiązań zapewniających wszelkie formy wzajemnej współpracy w oparciu o rozwiązania firmy Cisco na poziomie początkowym.

CCNA Cyber Ops

Certyfikacja CCNA Cyber Ops przygotowuje kandydatów do rozpoczęcia kariery zawodowej na stanowisku Junior Security Analyst a w dalszej konsekwencji Security Analyst np. w operacyjnych centrach bezpieczeństwa SOC (Security Operation Centers).

W obecnych czasach nawet najmniejsze organizacje stają przed wyzwaniem szybkiego wykrywania wszelkich zagrożeń cybernetycznych i skutecznego reagowania na zdarzenia związane z bezpieczeństwem. Tym samym powoływane są lokalne struktury tworzące zespoły własnych centrów bezpieczeństwa (SOC) lub organizacje korzystają z zewnętrznych usług tego typu. Rozwój zawodowy w obszarze Cyber Ops jest aktualną i równocześnie przyszłościową specjalizacją w świecie IT.

CCNA Data Center

Certyfikacja CCNA Data Center jest udokumentowaniem umiejętności i wiedzy pozwalającej na sprawną instalację, konfigurację i obsługę wszelkich technologii działających w obrębie nowoczesnych centrów danych. W szczególności uzyskanie certyfikatu CCNA Data Center potwierdza wiedzę z zakresu prawidłowego uziemiania infrastruktury centrów danych, koncepcji i technologii sieciowych stosowanych w centrach danych, technologii pamięci masowych, ujednoliconego przetwarzania danych, wirtualizacji sieci i systemów, automatyzacji i orchestracji centrów danych oraz Cisco Application Centric Infrastructure (ACI).

CCNA Industrial

Certyfikacja CCNA Industrial jest dedykowana w szczególności dla administratorów instalacji przemysłowych, inżynierów systemów kontroli i tradycyjnych inżynierów sieciowych pracujących w zakładach produkcyjnych, pracowników procesu kontroli oraz pracowników przemysłu naftowo-gazowego, którzy będą zaangażowani w konwergencję sieci informatycznych i przemysłowych. Ta certyfikacja potwierdza niezbędne umiejętności, aby pomyślnie wdrażać i rozwiązywać najczęstsze problemy ze standardowymi protokołami branżowymi, wykorzystując do tego celu najlepsze praktyki bazujące na doświadczeniach z najbardziej aktualnych wdrożeń w branży przemysłowej.

CCNA Routing and Switching

Certyfikat ten potwierdza wiedzę techniczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie instalacji, konfiguracji i zarządzania niewielkimi sieciami komputerowymi.

CCNA Security

Certyfikat CCNA Security potwierdza posiadanie wiedzy i umiejętności na poziomie średniozaawansowanym niezbędnych do zabezpieczania siec w oparciu o rozwiązania Cisco. Dzięki certyfikacji CCNA Security inżynierowie sieciowi prezentują umiejętności niezbędne do projektowania infrastruktury zabezpieczeń sieciowych, rozpoznawania zagrożeń i luk w zabezpieczeniach sieci oraz minimalizowania występujących zagrożeń. Certyfikat CCNA Security w szczególności zawiera weryfikację wiedzy na temat podstawowych technologii zabezpieczeń, instalacji, rozwiązywania problemów i monitorowanie urządzeń sieciowych w celu zachowania integralności, poufności i dostępności danych i urządzeń oraz kompetencji w zakresie technologii, które firma Cisco stosuje w swoich systemach bezpieczeństwa.

CCNA Service Provider

Certyfikat CCNA Service Provider jest głownie przeznaczony dla inżynierów sieci pracujących z infrastrukturą sieciową dostawców usług, techników i projektantów skupiających się na najnowszych technologiach sieciowych i trendach z branży dostawców usług. Certyfikat ten potwierdza również umiejętności konfiguracji, wdrożenia i rozwiązywania standardowych w sieciach bazujących na rozwiązaniach Cisco Service Provider Next-Generation. Osoby z certyfikacją CCNA Service Provider wdrażają, utrzymują i poprawiają infrastrukturę sieciową na poziomie dostawcy usług sieciowych.

CCNA Wireless

Certyfikat CCNA Wireless potwierdza wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowej konfigurację, monitorowania, rozwiązywanie problemów i realizacji wsparcia technicznego dla lokalnych sieci bezprzewodowych opartych o rozwiązania firmy Cisco.

Korzyści z uzyskania certyfikatu

Certyfikaty zawodowe firmy Cisco są jednymi z najbardziej pożądanych i cenionych certyfikatów w branży IT. Zdobycie certyfikatu CCNA jest jednym z najlepszych kroków dla osób rozwijających się zawodowo w branży IT.

  • Wiedza

Wraz z uzyskaniem certyfikatu CCNA zwiększysz swoją wiedzę w zależności od wybranej specjalizacji na temat związane z sieciami, przetwarzaniem w chmurze, bezpieczeństwie, sieciami przemysłowymi itd. Certyfikat CCNA zdecydowanie zwiększa szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy czy też zmiany stanowiska, które gwarantuje wyższe zarobki i bardziej zaawansowane projekty.

  • Większe zarobki

Jednym z benefitów uzyskania certyfikatu jest również szansa na otrzymanie podwyżki wynagrodzenia w obecnym miejscu zatrudnienia lub w kolejnym w przypadku zmiany pracy. Dotyczy to głownie certyfikacji poziomu profesjonalista CCNP lub ekspert CCIE, gdzie ich posiadacze mających już za sobą od 3 do 5 lat doświadczenia praktycznego i szereg zaliczonych egzaminów.

  • Awans

Poza wzrostem płac, ścieżka certyfikacyjna Cisco może pomóc w awansie. W przypadku pozycji technicznych jak inżynierowie, architekci stosowne certyfikaty są wręcz niezbędne. Bez ich zdobycia nie może być mowy o pracy na takich stanowiskach czy też udziału w realizacji wymagających projektów.

  • Wartość dla pracodawcy

Osoby z certyfikatami poziomu CCNA, CCDA, CCNP, CCDP CCIE, CCDE są dużą wartością dla swoich pracodawców zwłaszcza w przypadku firm które są partnerami firmy Cisco. Certyfikaty poszczególnych poziomów i specjalizacji są wymaganymi dla kadry technicznej zatrudnionej w firmach partnerskich Cisco Partner Specialization Program

  • Certification Tracking System

Dostęp od dedykowanego serwisu pozwalającego na promocję i śledzenie osobistej ścieżki certyfikacyjnej. Za pomocą serwisu można śledzić swoje postępy certyfikacyjne i historię egzaminów, pobrać badge dedykowane dla posiadanej certyfikacji, podpisać wymaganą umowę Cisco Career Certifications Agreement , udostępnić osobom trzecim dostęp do informacji a temat posiadanej certyfikacji.

  • Certyfikat

Otrzymania certyfikatu w formie papierowej lub elektronicznej potwierdzającego status CCNA, do którego mamy dostęp po zalogowaniu się na swoje konto w Certification Tracking System

  • Badge

Otrzymanie prawa do używania graficznego badge (stopka email, wizytówka, strona www, …) CCNA.

Jak zdobyć certyfikat?

Poszczególne specjalizację poziomu CCNA wymagają zaliczenia dedykowanych egzaminów i tak dla specjalizacji:

CCNA Cloud są to dwa egzaminy:

210-451 CLDFND

210-455 CLDADM

CCNA Collaboration są to dwa egzaminy:

210-060 CICD

210-065 CIVND

CCNA Cyber Ops są to dwa egzaminy:

210-250 SECFND

210-255 SECOPS

CCNA Data Center są to dwa egzaminy:

200-150 DCICN

200-155 DCICT

CCNA Industrial są to:

Egzamin 200-401 IMINS lub certyfikat CCENT lub certyfikat CCNA Routing and Switching lub jakikolwiek ważny certyfikat poziomu CCIE

Oraz dodatkowo zaliczony egzamin:

200-601 IMINS2

CCNA Routing and Switching jest to jeden egzamin:

200-125 CCNA

lub dwa egzaminy:

100-105 ICND1

200-105 ICND2

CCNA Security są to:

Ważna certyfikacja CCENT, CCNA Routing and Swiching lub dowolny certyfikat na poziomie CCEI

Oraz dodatkowo zaliczony egzamin:

210-260 IINS

CCNA Service Provider są to dwa egzaminy:

640-875 SPNGN1

640-878 SPNGN2

CCNA Wireless są to:

Ważna certyfikacja CCENT, CCNA Routing and Swiching lub dowolny certyfikat na poziomie CCEI

Oraz dodatkowo zaliczony egzamin:

200-355 WIFUND

Egzaminy

Dostępne: 10
Powrót do:Cisco