CompTIA – certyfikacje „składane z elementów”

CompTIA ogłosiła wprowadzenie nowego rodzaju certyfikacji, nazwanych certyfikacją „stackable”, „składna z elementów”. Jeżeli jesteś posiadasz wielu aktualnych certyfikatów CompTIA i równocześnie możesz udowodnić swoje doświadczenie zawodowe to kwalifikujesz się do uzyskania dodatkowej certyfikacji. Certyfikacja ta przede wszystkim prezentuje fakt posiadania głębszej wiedzy oraz jest uniwersalności w ramach różnych obszarów IT. Co jest również ważne jest ona możliwa do uzyskania tylko i wyłącznie w przypadku posiadania aktualnych certyfikatów składowych np. Security+, Network+, CySA+ itd., które są zwyczajowo ważne przez okres 3 lat, tym samym certyfikowani specjaliści, profesjonaliści i eksperci to osoby, które udowadniają, że ich wiedza i umiejętności jest aktualna.

CompTIA Stackable Certifications jest podzielona na dwie ścieżki kariery zawodowej:

  • CompTIA Infrastructure Career Pathway
  • CompTIA Cybersecurity Career Pathway

W obrębie każdej ścieżki, CompTIA wyróżnia następujące poziomy w zależności od posiadanych lat doświadczenia zawodowego:

  • Specialist: kariera zawodowa IT na wczesnym etapie tj. 0–2 lata udokumentowanego doświadczenia
  • Professional: kariera zawodowa IT o średnim stażu tj. 2–5 lata udokumentowanego doświadczenia
  • Expert: ugruntowana i długoletnia kariera zawodowa IT with tj. więcej niż 5 udokumentowanego doświadczenia

Ścieżka infrastruktura – CompTIA Infrastructure Career Pathway

Zebrane razem jako CompTIA Infrastructure Career Pathway certyfikacje: CompTIA A+, CompTIA Network+, CompTIA Security+, CompTIA Server+, CompTIA Linux+ i CompTIA Cloud + potwierdzają: uniwersalne umiejętności potrzebne podczas pracy w nowoczesnych działach IT, głębsze i szersze opanowanie wiedzy i umiejętności z zakresu infrastruktury IT zwiększających zakres zadań informatycznych, w których ich posiadacz może brać udział.

Ścieżka cyberbezpieczeństwa – CompTIA Cybersecurity Career Pathway

Dzięki połączeniu CompTIA A+, CompTIA Network+, CompTIA Security+, CompTIA CySA+, CompTIA PenTest+ i CompTIA Advanced Security Practitioner+ (CASP+) można zbudować ścieżkę kariery CompTIA Cybersecurity Career Pathway, która potwierdza osiągnięcie poziomu eksperckiego w zakresie cyberbezpieczeństwia od początku do końca.

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *