Course

Cisco

Cisco to światowy lider w dziedzinie technologii sieciowych i twórca jednej z najbardziej rozpoznawalnych i poszukiwanych certyfikacji w IT: CCENT, CCNA, CCNP i CCIE

Ilość certyfikatów: 2

0 learners taking this course

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie technologii sieciowych przeznaczonych do obsługi Internetu. Firma Cisco została założona w 1984 roku przez niewielką grupę informatyków z Uniwersytetu Stanford. Od powstania firmy jej inżynierowie byli liderami w obszarze rozwoju technologii sieciowych opartych na protokole IP. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 72 tys. pracowników na całym świecie i kontynuuje swoją tradycję innowacyjności opracowując najlepsze w branży produkty i rozwiązania w podstawowych obszarach technologicznych, takich jak routery i przełączniki, a także w dziedzinie bezpieczeństwa, technologii bezprzewodowej, wideo, rozwiązań do współpracy, centrów przetwarzania danych, wirtualizacji i przetwarzania w chmurze.

Firma Cisco posiada również swoją autorską ścieżkę certyfikacyjną podzieloną na poszczególne specjalizacje np. sieci, bezpieczeństwo, chmura i poziomy zaawansowania. Poziom podstawowy CCENT (Cisco Certified Entry Networking Technician), średnio zaawansowany CCNA (Cisco Certified Network Associate), zaawansowany CCNP (Cisco Certified Network Professional) oraz ekspercki CCIE (Cisco Certified Internetwork Expert).