Network Security Expert Program (NSE) – certyfikacje zawodowe Fortinet

Fortinet wprowadził w 2015 roku swój nowy program certyfikacyjny nazwany Fortinet Network Security Expert i funkcjonujący pod skrótem NSE. Jest to 8 poziomowy program, który gwarantuje pełne opanowanie wiedzy i praktycznych umiejętności dotyczących produktów Fortinet zarówno w odniesieniu produktowo/handlowym, jaki i technicznym. Zastąpił on wcześniejsze certyfikacje:

FCNSA (Fortinet Certified Network Security Administrator)

FCNSP (Fortinet Certified Network Security Professional)

FCESP (Fortinet Certified Email Security Professional)

Poziomy certyfikacyjne NSE 1 do NSE 3 są skierowane dla osób zajmujących się sprzedażą produktów i rozwiązań firmy Fortinet tym samym są one dedykowane dla przedstawicieli firm partnerskich odsprzedających i wdrażających rozwiązania Fortinet. Uzyskanie certyfikacji NSE 1 do 3 jest równoznaczne z otrzymaniem tytułu Fortinet Network Security Associate. Poziomy certyfikacyjne NSE 4 i w górę tworzą ofertę certyfikacji technicznych skierowanych dla inżynierów.

 • NSE4 – Professional – Profesjonalista
 • NSE5 – Analyst – Analityk
 • NSE6 – Specialist – Specjalista
 • NSE7 – Troubleshooter – „Naprawiacz Usterek”
 • NSE8 – Expert – Ekspert

Uzyskanie certyfikatów poziomu NSE 4 do NSE 7 wymaga realizacji odpowiadających im egzaminów w wybranych centrach testowym Pearson VUE

Certyfikacja NSE8 i tym samym tytułu Eksperta wymaga zaliczenia dwóch egzaminów.

Pierwszego, pisemnego (test) dostępnego również w centrach testowych Pearson VUE NSE8 Fortinet Network Security Expert 8 Written Exam , którego zaliczenie jest wymaganym etapem przed drugim, praktycznym 2 dniowym egzaminem NSE 8 Fortinet Network Security Expert 8 Practical  Exam zdawanym w środowisku rzeczywistego labolatorium.

Pełne opisy certyfikacji i egzaminów Fortinet http://certyfikatit.pl/dostawca/fortinet/

Comments

 1. DominikD

  Właśnie przechodzę szkolenie na training fortinet:
  FortiGate Security 6.0 Self-Paced
  FortiGate Infrastructure 6.0 Self-Paced

  Trwa to troche. Przygotowania do NSE 4 to jakieś minimum 3 miesięcy kursu anglojęzycznego. Po zaliczeniu Security zostałem odesłany na elaboratorium, najbliższy termin w godzinach „Europejskich” za dwa miesiące. Ciężkie te kursy, ale myślę że warto. Po uzyskaniu NSE4 będzie różnica w wypłacie 🙂

  PS. NSE 1 to banał, 5 filmików, 5 quizów online zdawanych do skutku i jest papier.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *