Nowa wersja egzaminu CompTIA Security+ SY0-501

Od dnia 4 października 2017 w centrach testowych Pearson VUE będzie dostępna nowa wersja egzaminu CompTIA Security+ o oznaczeniu SY0-501. Równocześnie egzamin w wersji SY0-401 będzie jeszcze dostępny do 31 lipca 2018.

Celem wprowadzonych zmian w wersji SY0-501 jest lepsze odzwierciedlenie najbardziej aktualnych praktyk stosowanych w zarządzaniu ryzykiem i ograniczaniu ryzyka. Uaktualniony egzamin kładzie większy nacisk na praktyczną stronę umiejętności, które powinni posiadać specjaliści ds. bezpieczeństwa, takie jak identyfikacja i usuwanie zagrożeń, wykrywanie ataków i podatności.

Nowa wersja została również zaktualizowana, ze względy na fakt, że kompetencje a tym samym stanowiska pracy w obszarze bezpieczeństwa informatycznego stają się coraz bardziej specjalizowane.  Podczas gdy np. nowa specjalizacja analiza bezpieczeństwa (ang. Security Analytics) stają się coraz bardziej powszechna CompTIA CSA+, umiejętności objęte programem Security+ które mające być podstawą dla wszystkich ról zawodowych związanych z cyberbezpieczeństwem też musiały zostać zaktualizowane.

Domeny wiedzy i ich procentowy udział w pytaniach egzaminacyjnych podczas egzaminu SY0-501 CompTIA Security+ przedstawia się w następujący sposób:

Threats, Attacks and Vulnerabilities 21%

Technologies and Tools 22%

Architecture and Design 15%

Identity and Access Management 16%

Risk Management 14%

Cryptography and PKI  12%

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *