Zmiany w certyfikacji Cloudera

Certyfikacje Cloudera Certified Developer for Apache Hadoop (CCDH) I Cloudera Certified Specialist for Apache HBase (CCSHB) z dniem 1 stycznia 2016 przechodzą na „emeryturę”.

  • Ostatni możliwy termin podejścia do egzaminu CCD-410 i/lub CCB-400 to 31 grudzień 2015 (5 p.m. Pacific time)
  • Ostatni możliwy termin zakupu egzaminu CCD-410 i/lub CCB-400 oraz ustalenia jego terminu to 15 grudzień 2015 (5 p.m. Pacific time)
  • Osoby, które kupiły egzamin CCD-410 i które do tej pory go nie wykorzystały mogą zamiennie przerejestrować się na certyfikację/egzaminy CCA Spark and Hadoop Developer (CCA175) lub CCP Data Engineer (DE575) bez dodatkowych opłat pisząc w tej sprawie na adres email certification@cloudera.com

Cloudera wprowadza zmiany do swojego programu certyfikacyjnego dedykowanego deweloperom. Ich głównym celem jest:

  • Skupienie się na Apache Spark, czym wspiera kierunek zmian umiejętności oczekiwanych od deweloperów mających pracować w ekosystemie Cloudera.
  • Zapewnienie większej wartość dla certyfikowanych osób i organizacji ich zatrudniających, zmieniając formułę egzaminów certyfikacyjnych na formę praktyczną
  • Zachęcenie deweloperów Big Data do stałego rozwoju w ramach certyfikowanej społeczności

Program certyfikacji dedykowany deweloperom zawiera teraz dwa poziomy:

  • CCA (Cloudera Certified Associate), który sprawdza podstawowe umiejętności, jest on dedykowany tym wszystkim, którzy rozpoczynają swoją karierę
  • CP (Cloudera Certified Professional), który spraw umiejętności techniczne już na poziomie mistrzowskim. Ten poziom certyfikacji jest oczywiście najbardziej poszukiwanych przez potencjalnych pracodawców.

 

CCA Spark and Hadoop Developer zastępuje wprost dotychczasową certyfikację CCDH (Cloudera Certified Developer for Apache Hadoop) zmieniając swoją koncentrację z Java MapReduce na Apache Spark i zmieniając formułę egzaminu na egzamin praktyczny. Certyfika CCA Spark and Hadoop Developer jest ważny przez 2 lata i po takim okresie wymaga odnowienia.

CCP Data Engineer powala udowodnić swój poziom mistrzowski dotyczący inżynierii danych w rygorystyczny praktycznym środowisku egzaminacyjnym. Certyfikat CCP Data Engineer jest ważny przez 3 lata i po takim okresie wymaga odnowienia.

Certyfikacja CCP Data Engineer i towarzyszący jej egzamin został opracowany bazując na sukcesie certyfikacji CCP Data Scientist, który został uznany za jeden z najważniejszych i najlepszych programów certyfikacyjnych związanych z Big Data w roku 2015 http://www.tomsitpro.com/articles/big-data-certifications,2-706-3.html

Osoby, które zdobyły tytuł Cloudera Certified Specialist in Apache HBase (CCSHB) prezentują wiedzę i umiejętności dotyczące  Apache HBase i systemów składowania danych klasy enterprise charakteryzujących się krótkimi czasami dostępu do dużej ilości danych.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *